Financie

Ako rýchlo zaplniť keramické prasiatko?

Rozhodli ste sa odísť na dovolenku? Alebo si len chcete dávať peniaze bokom na takzvané horšie časy? Či už si chcete začať sporiť z akéhokoľvek dôvodu, robíte rozhodne dobre. Keramické prasiatko je dnes na zakúpenie na každom rohu, vašou úlohou bude len ho naplniť až po okraj. Lenže ako na to? Mnohí ľudia nemajú ani zdanie o tom, ako zaplniť keramické prasiatko. Nevie sa takzvane uskromniť a dávať peniaze bokom. Práve naopak – peniaze skôr rozhadzujú, než aby si ich dávali bokom. Preto vám prinášame tipy, vďaka ktorým si keramické prasiatko zaplníte až po okraj takmer ihneď.

Tipy, ako zaplniť prasiatko

  • Rozlúčte sa s drahými návykmi. Človek si ani neuvedomuje, koľko míňa za návyky v podobe cigariet, drog alebo alkoholu. Navyše sa zbavíte svojej závislosti a vaše telo vám rozhodne poďakuje.
  • Začnite žiť v úspornej domácnosti. A ako na úspornú domácnosť? Začnite napríklad tým, že do všetkých lámp a svetiel v dome namontujete úsporné žiarovky, ktoré kradnú menej energie, ale za to dlhšie vydržia.
  • Začnite používať termostat, ktorý bude regulovať teplo v interiéri. Keď nebudete doma, teplotu termostat zníži na minimum, ale v čase, keď sa domov máte vrátiť, vám zase pripraví príjemnú izbovú teplotu.
  • Začnite kupovať kvalitnejšie a tiež spoľahlivejšie výrobky, nepozerajte sa po tom najlacnejšom na trhu. Ľudia, ktorí kupujú lacné výrobky na trhu, tí sa tiež čoskoro spália.
  • Než sa uvŕtate do pôžičky alebo než požiadate o iný finančný produkt, odporúčame si jednotlivé finančné produkty medzi sebou porovnať. Tým predídete nevýhodným ponukám, ktoré by z vás mohli vytiahnuť nezmyselne vysoké čiastky.
  • Pravidelne kontrolujte svoje spotrebiče v domácnosti. Tým budete predchádzať vzniku porúch a následným drahým opravám, ktoré môžu zásadne narušiť finančný rozpočet domácnosti.
  • Začnite prenajímať nevyužité miesto vo vašej domácnosti. Ak máte voľnú izbu, prečo ju neprenajať niekomu, kto práve hľadá napríklad krátkodobé ubytovanie?