Financie

Ako použiť kreditku, keď peňazí je nedostatok?

Najmä pred vianočnými sviatkami nie je peňazí na rozdávanie. Ľudia utráca za svojich blízkych nehorázne vysoké sumy, ktorých neskôr ľutujú, pretože darčeky sú len pominuteľnú radosťou. V prípade, že sa stretávate pred vianočnými sviatkami s nedostatkom peňazí, možno zvažujete pôžičku. Nemusíte si však žiadať o pôžičku v pravom slova zmysle, ale vystačíte si s kreditnou kartou, ktorá vám v tomto prípade môže naozaj pomoct.

S príchodom vianočných sviatkov a s príchodom davového šialenstva v obchodných centrách odborníci varujú pred nákupy, ktoré by sme urobili na dlh. Ak by vám náhodou pri nakupovaní vianočných darčekov peniaze došli, nemusíte ihneď lietať k poskytovateľovi pôžičky, ktorý by vám ponúkol nevýhodný úver. Riešením je v tomto prípade kreditná karta, je však ale nutné vedieť, ako ju správne použiť, aby sa človek nedostal do zbytočných finančných problémov.

Ešte než prejdeme k riešeniu menom kreditná karta, poradíme vám, ako k vianočným darčekom a nákupom pristupovať. Ideálne si pred vianočnými sviatkami urobte zoznam toho, čo chcete svojim blízkym kúpiť, a tiež si u jednotlivých darčekov napíšte ich cenu. Snažte sa hľadať tú najlacnejšiu možnú alternatívu.

Keď nie sú peniaze, na rad prichádza kreditná karta

Ako sme spomenuli, v prípade, že vám dôjdu peniaze, je dobré siahnuť po kreditnej karte. Málokto vie, že aj úver z kreditky môže byť zadarmo. Existuje totiž takzvané bezúročné obdobie, počas ktorého sa nepočíta žiadny úrok. Bezúročné obdobie trvá väčšinou štyridsaťpäť dní až šesťdesiat dní v mesiaci, počíta sa zásadne od prvého dňa v mesiaci.

Keď však prešvihnete toto bezúročné obdobie, musíte sa pripraviť na to, že príde veľmi nevýhodné zúročenie, ktoré môže dosiahnuť aj dvacetiprocentního úroku.

Z kreditnej karty bezhotovostné platby

S kreditnou kartou plaťte predovšetkým bezhotovostne, pri bezhotovostných platbách banka nestrháva žiadny poplatok, čo je skvelé. Ak budete vyberať peniaze z bankomatu, bude vám strhnutý nemalý poplatok.