Pôžičky

Ako potvrdiť príjem pri žiadosti o pôžičku?

Každý človek sa môže dostať do situácie, z ktorej je len jediné východisko, a to pôžička. Zatiaľ čo niektorí ľudia sú presvedčení o tom, že o pôžičku nikdy nepožiadajú, pravdou je, že práve oni sa onedlho do situácie, v ktorej je pôžička naozaj jediné možné riešenie, dostanú. Tak skrátka funguje zákon schválnosti, s ktorým nie je dobré si zahrávať. Nech už ale patríte k týmto ľuďom, alebo nie, ak potrebujete požiadať o pôžičku, musíte sa pripraviť na to, že budete musieť dokladať svoje príjmy. To sa totiž bežne robí.

Samozrejme existujú pôžičky, kde nie je potrebné potvrdzovanie príjmov. K takýmto pôžičkám patrí napríklad pôžičky bez doloženia príjmu, čo sú nebankové pôžičky, ktoré sú však známe svojím vysokým úrokom. Našou radou ale je požiadať o pôžičku společnostiPROFI CREDIT, ktorá aktuálne ponúka ako osobné pôžičky, tak pôžičky podnikateľské. U nej sa vám však môže hodiť vedieť, ako mesačné príjmy doložiť.

Ak chcete požiadať o pôžičku od spomínanej spoločnosti alebo chcete doložiť svoje príjmy u iného poskytovateľa pôžičiek, ide to niekoľkými spôsobmi. Prezraďme si najčastejšie z nich.

Potvrdenie príjmu od zamestnávateľa

Príjem vám môže potvrdiť váš zamestnávateľ. U poskytovateľov pôžičiek totiž dostanete formulár, ktorý vám zamestnávateľ behom chvíľky vyplní. Takéto potvrdenie obsahuje aj splátky ďalších pôžičiek alebo informácie o tom, ako v danej spoločnosti pracujete. Tak sa však len zistí, či máte prácu dlhodobého charakteru alebo nie.

Výpis z bankového účtu

Ďalšou možnosťou, ako potvrdiť váš príjem, je výpis z bankového účtu. Mnohým bankám alebo nebankovým spoločnostiam nemusíte nosiť veľké formuláre, ktoré ste pár hodín vypisovali. Niektorým spoločnostiam len postačí výpis z bankového účtu, kde sú uvedené vaše mesačné príjmy, čo je úplne dostačujúce.