Podnikanie

Ako nám v podniku pomôžu ročnej hodiny?

Mať svoj vlastný podnik, to nie je v dnešnom svete tak jednoduché. Musíte sa neustále snažiť, aby rástol, aby neustále šiel s dobou, alebo vás potom ľahko prevalcuje konkurencie. Okrem toho je potrebné sa neustále vzdelávať a osobnostne rásť, pretože bez rastúceho podnikateľa nemôže byť rastúce podnik. Našťastie existuje veľa pomocníkov, ktorí vám pomôžu s tým, aby ste svoj podnik dostali na takú úroveň, na akej ho chcete mať. Napríklad vám pomôžu takzvané ročné hodiny.

S ročnými hodinami ste sa iste stretli. Ručička ročných hodín obieha celých 365 dní a my určujeme, aké ciele jednotlivé dni dosiahneme. Je to skvelý nástroj nielen pre podnikateľov, ktorí chcú za rok svoju firmu niekam posunúť, ale taky pre jednotlivcov, ktorí si chcú počas roka splniť svoje sny.

Ročný hodiny sú ukážkou takzvaného Motian, čo je spôsob, ako mať vízie a sny neustále pred očami. Vďaka ročnom hodinám ich môžete vidieť a zjednodušíte si cestu za splnením všetkých svojich snov a vízií.

Ako to funguje?

Skrátka a dobre si na začiatku roka na okrúhly papier navrhnete, čoho by ste chceli docieliť počas budúceho roka. Nakreslíte si všetko, čo chcete dosiahnuť, kam sa má vaša firma ubiehať, aké sny si chcete splniť. Nakreslíte si to (alebo napíšete) k jednotlivým dňom alebo mesiacom. Takto budete mať svoje vízie pred očami a budete sa dennodenne snažiť, aby ste si vízie naplnili.

Podnikatelia si často robia ročné hodiny po mesiacoch a do každého mesiaca si napíšu, kde je nutné firmu mať, aké obchody by sa mali uzavrieť, čo by malo byť vyrobené. Vďaka tomu, že si takto kúsok po kúsku budete plány plniť, na konci roka budete na seba pyšní, pretože ste firmu dostali tam, kam ste ju chceli mať.

Pomocník aj pre bežných smrteľníkov

Takto môžu ročných hodín využiť aj bežní smrteľníci – teda ľudia, ktorí nevlastnia žiadnu spoločnosť. Práve oni si taky môžu urobiť ročné hodiny, do ktorých napíšu svoje vízie a sny, ktoré si chcú splniť počas dlhého roka.