Financie

Ako najrýchlejšie predať nehnuteľnosť

Predaj nehnuteľnosti sa často tiahne dlhé mesiace, niekedy aj roky. Aký spôsob predaja zvoliť, aby ste mali peniaze na účte do 48 hodín? Pozrite sa na najčastejšie formy predaja nehnuteľností.

Výkup nehnuteľností je najrýchlejší

Najrýchlejšie svoje peniaze dostanete v prípade, že sa rozhodnete pre výkup nehnuteľnosti. Tu sa doba, kedy sa dočkáte svojich financií, pohybuje najčastejšie okolo 48 hodín. Výkup domu alebo bytu sa tak môže stať rozhodne vítanou možnosťou, ako si zaistiť financie na nový bytový projekt, ktorý kvôli predaju nehnuteľnosti stále odkladáte. Výkup zaistí všetky právne kroky na predaj, a zároveň ponúkne najvyššiu možnú cenu, ktorú by ste za svoj byt, pozemok alebo dom mohli získať.

Svojpomocne získate vyššiu cenu, ale aj väčšie riziko

Môžete sa tiež pustiť do predaja svojej nehnuteľnosti svojpomocne. Touto možnosťou si zaistíte najvyššiu možnú cenu, ktorú vám nikto iný neponúkne. Treba však počítať s tým, že si budete musieť hradiť odhadcu nehnuteľnosti a všetok právny servis. V prípade, keď sa spojíte so subjektom, ktorý nie je príliš kvalitný, vám tiež hrozí chyba z nevedomosti. Tej by mohol využiť budúci kupec a znížiť tak cenu nehnuteľnosti na čiastku, ktorá bude vyhovovať jemu, ale nie už vám.

S realitnou kanceláriou ide všetko pomerne pomaly

V prípade, keď si zaistíte predaj nehnuteľnosti s renomovanou realitnou kanceláriou, bude právne ísť o dobrý krok. Väčšina firiem už má stabilné právne zázemie a nestáva sa, že by robili veľké chyby. Bohužiaľ ale celý proces trvá pomerne dlhú dobu. Už len dojednanie schôdzky je zdĺhavé. Nasleduje odhad nehnuteľnosti, nafotenie, spisovanie údajov. Než sa vaša nehnuteľnosť objaví v ponuke realitnej kancelárie, uplynú mesiace. A teraz čakáte, až osloví prvých záujemcov.

Najrýchlejší je predaj pomocou výkupu nehnuteľnosti, keď máte financie na účte do dvoch dní. Samozrejme ale existujú aj ďalšie spôsoby, ako predať svoj byt alebo dom.