Podnikanie

Ako najrýchlejšie predať byt?

Predaj bytu môže byť veľmi rýchlou záležitosťou. Samozrejme záleží na tom, akú metódu predaja zvolíte. Čo urobiť pre to, aby ste za svoj byt dostali maximálnu čiastku v čo najkratšom čase?

Výkup bytu za pár dní

Najmä pokiaľ sa chystáte na novú životnú etapu a potrebujete získať financie čo najskôr, je pre vás výkup bytu tou najlepšou voľbou. Ide o možnosť, ako najrýchlejšie dostať peniaze priamo na váš účet. Výkup nehnuteľnosti sa realizuje veľmi rýchlo. Väčšinou sa jedná len o niekoľko dní, počas ktorých sa spoločnosť zaujíma o to, aký je súčasný stav nehnuteľnosti. Všetko je navyše zaistené a máte bezplatný právny servis. Po podpise zmluvy už nemusíte nič zariaďovať. Suma vám okamžite príde na účet.

S realitkou si počkáte niekoľko mesiacov

Neponáhľate sa a nevadí vám, že budete ešte nejaký čas musieť zaisťovať chod nehnuteľnosti, platiť za ňu daň a výdavky? V tom prípade zvoľte realitnú kanceláriu. Realitný maklér si s vami dojedná schôdzku, kde si načrtnete postup. Počítajte s tým, že bude nutné doložiť vyčerpávajúce informácie o vašom byte. Budete sa snažiť spísať predajný inzerát a vytvoriť spoločne reprezentatívne fotografie aj videá. Tento postup predaja zaberie väčšinou niekoľko mesiacov.

Pri predaji svojpomocne si dajte pozor na podvod

Nechcete platiť peniaze realitnej kancelárii? Svoju nehnuteľnosť si samozrejme môžete predať aj svojpomocne. Tu sa ale rozhodne oplatí investovať financie do kvalitného právnika. Práve s jeho pomocou spíšete správne zmluvu a nestane sa vám, že by ste naleteli priekupníkom alebo podvodníkom. Právny servis celý proces predaja ešte trochu spomalí. Nedokonalá propagácia a nutnosť všetko zariaďovať osobne celý proces spomaľujú. Nakoniec sa tak z rýchleho predaja môže stať nutnosť živiť nehnuteľnosť ešte niekoľko ďalších rokov.

Najrýchlejšie predáte nehnuteľnosť pomocou výkupu bytov. Tu taktiež získate bezplatný právny servis.