Podnikanie

Ako myslia bohatí ľudia, ktorým klape podnikanie?

Myslenie bohatých ľudí býva často akýmsi hlavolamom každého začínajúceho podnikateľa. Podnikanie nie je iba o tom, že si zájdete na živnostenský úrad, zaplatíte poplatok a podpíšete pár papierov. Prevažne je to o nápade a o následnom myslení.

Pokiaľ ste prišli na niečo, čo v dnešnej dobe ešte nie je, môžete si gratulovať, pretože už teraz ste dosiahli úspech. Ďalším veľkým úspechom bude tento produkt či službu realizovať. A práve v tomto kroku prichádza na rad myslenie. Bez presvedčenia o úspešnosti svojho budúceho podnikania nemôžete začať podnikať. To je základná vec, ktorú si treba uvedomiť.

  1. Myslite vo veľkom
    Pravidlo číslo jedna. Nikdy k vám neprídu veci v plnej svojej veľkosti, vždy prídu len v zlomku. Ak túžite po tom, že vaša firma bude najlepšia v republike, najskôr budete najlepšia vo svojom kraji. Ak ale budete túžiť iba po tom, aby bola firma najlepšia vo vašom meste, bude najlepšia maximálne v ulici, v ktorej je postavená. Myslite vo veľkom a veci k vám budú prichádzať postupne – po jednotlivých etapách. Váš sen musí byť taký veľký, aby etapy boli možné.
  2. Berte riziko ako svoju istotu
    Bez risku nie je zisk. V podnikaní toto pravidlo platí dvojnásobne, preto sa s rizikom naučte žiť. Urobte z rizika samozrejmosť, ktorá sa postupne bude stávať vašim základným kameňom podniku. Urobte z risku istotu a môžete si byť istí, že vyhráte.
  3. Čas sú peniaze
    „Dobrý deň, mali by ste minútku na krátky dotazník?“ – „A zaplatíte mi zaň?“ – „Bohužiaľ.“ – „Tak to pardón. Čas sú peniaze, peniaze sú luxus a luxus si zatiaľ nemôžem dovoliť, pretože s vami strácam drahocenný čas,“ presne tak by to malo chodiť vo svete podnikania. Nezaoberajte sa vecami, ktoré vám len kradnú čas, ktoré potrebujete k potrebnému vypilovaniu sa. Nemrhajte časom s niekým, kto pracuje pre sen niekoho iného. Svoj čas vkladajte do svojich cieľov, nie do konkurencie.