Podnikanie

Ako je možné získať finančnú hotovosť na rozjazd vlastného podnikania a stať sa tak nezávislou osobou na zamestnávateľovi

Kto by nesníval o podnikaní a vlastnom riadení svojho času? Predsa len vám zamestnávateľ tieto možnosti v živote nedokáže ponúknuť. Okrem toho vám naopak bodne nôž do chrbta, kedy to najmenej čakáte. Predstavte si, že máte koniec pracovného času av tej chvíli za vami príde váš nadriadený, aby ste dnes zostali nadčas. Vaše plány na krásne popoludnie s vašim náprotivkom sú razom preč. Pokiaľ začínate podnikať a chceli by ste byť na voľnej nohe, pripraviť sa musíte prevažne po finančnej stránke.

Práca na voľnej nohe nesie určitú zodpovednosť

Je pochopiteľné, že práca na voľnej nohe prináša so sebou aj istú zodpovednosť. Rozhodne nepočítajte s tým, že budete mať začiatky príliš jednoduché. Na druhú stranu, ako sa hovorí, čo je jednoduché, nie je pre mňa. Váš cieľ by mal byť dostatočne veľký na to, aby okolitému svetu pripadal ako nemožný. Až v tom momente máte istotu, že idete správnym smerom.

Ako je to s financiami?

Po finančnej stránke budete s najväčšou pravdepodobnosťou na tom zo začiatku relatívne zle, pretože vašou hlavnou úlohou bude úspora. Zo začiatku si nebudete jazdiť po výletoch alebo dovolenkách. Skrátka na to nebudete mať finančné prostriedky, ak teda nezačínate s finančným kapitálom od svojich rodičov alebo starých rodičov.

Kde zohnať financie na začiatok podnikania?

Táto otázka je položená správne. Každý by chcel získať finančný kapitál na rozjazd vlastného podnikania, a to pokiaľ možno bez využitia pôžičky. V niektorých prípadoch to však nie je celkom možné. Prinášame vám tipy, ako na financie.

peniaze na rozjazd podnikania

Ukážeme si tipy, ako na financie

Spôsobov, ako zohnať peniaze na rozjazd finančných prostriedkov je mnoho. Prvým z nich je šetriť všade, kde môžete. To znamená, že v prípade, keď potrebujete povinné vybavenie na svoje podnikanie, neobstarávajte si nové. Zo začiatku vám najskôr postačia už použité produkty z bazáru. Ušetríte tým aj viac ako 50 % nákladov. Existujú však odbory podnikania, kde je novota priamo potrebná. Tu je možné siahnuť buď to po dotáciách alebo Crowdfundingu. Crowdfunding je obľúbená forma získavania finančných prostriedkov od ľudí formou investovania. Požiadate si o čiastku, vytvoríte projekt vrátane lákavého popisu a následne čakáte na to, až sa vyžadovaná čiastka vyberie. Investovať do vášho projektu môže prakticky ktokoľvek. Vy im za to sľúbite malú odmenu, nemusí ísť o finančnú hotovosť.

Oslovenie investorov z odborov

Posledným tipom je oslovenie investorov vami vybraného odboru podnikania. Opäť počítajte s časovou náročnosťou kvôli vytvoreniu lákavého projektu. Nemôžete ich osloviť bez vytvoreného projektu, pretože tým nikoho nezaujmete.

Malé zhrnutie na záver

Na záver sa poďme pozrieť na malé zhrnutie, ako získať financie na podnikanie.

Oslovenie investorov z odboru

  • Peniaze od rodičov
  • Úspora prostredníctvom nákupu použitých vecí alebo lacnejších variant
  • Crowdfunding
  • Dotácia