Financie

Ako financovať vozidlo?

Učarovala vám vôňa benzínu? Patríte medzi milovníkov rýchlych kolies? Odpoveď je samozrejme áno. Určite už tiež pokukujete po nejakom tom plechovom miláčikovi, ktorého by ste mali nielen ako dopravný prostriedok, ale aj ako vášeň. Lenže čo robiť v prípade, že vám stále chýba nejaké peniaze na nákup vysnívaného auta? Nemusíte o svojej túžbe iba snívať. Môžete si svoje želanie tiež splniť. Pomôže vám k tomu pôžička.

Leasing versus pôžička

Aká je najvýhodnejšia pôžička na auto? Samozrejme taká, ktorá vám ponúkne tie najoptimálnejšie podmienky. Nezáleží pritom na tom, či máte zálusk na nejaký ojazdený automobil z autobazáru, alebo chcete dať prednosť novému modelu. V oboch prípadoch môžete využiť financovanie pomocou pôžičky. Zatiaľ čo predtým bol vo financovaní automobilu na prvom mieste leasing, dnes mu šliapu na päty pôžičky. Hlavnou výhodou pôžičky je, že sa majiteľom automobilu stávate ihneď, ako zaplatíte požadovanú sumu. V prípade lízingu ste ale iba nájomcom, a to až do zaplatenia poslednej splátky. Na druhú stranu sa nemusíte o veľa vecí starať, pretože je zariaďuje leasingová spoločnosť.

Nikomu nemusíte skladať účty

Môžete využiť napríklad nebankové pôžičky ihneď na účet. Hodí sa ako neúčelové pôžičky, ktoré môžete využiť na financovanie čohokoľvek, teda napríklad aj zaobstaranie vozidla. Výhodou je, že nemusíte nikomu dokladať, ako s peniazmi naložíte. Akými charakteristickými rysmi sa tento druh pôžičiek ďalej vyznačuje?

  • Dajú sa dojednať online pomocou webového formulára z pohodlia domova či kancelárie.
  • Vyhnete sa zložitému a zdĺhavému papierovanie.
  • Peniaze dostanete na účet veľmi rýchlo, často v priebehu niekoľkých minút.

 Pokryte náklady na motoristický šport

Ovšem krátkodobé pôžičky sa hodí aj k financovaniu motoristického športu, napríklad tuningu áut alebo zaobstaranie náradia pre opravy. Zvyčajne sa jedná o nižšiu finančnej čiastky pohybujúce sa rádovo tisícov alebo maximálne desaťtisícov a splatnosť je najčastejšie do 30 dní, väčšinou ale s možnosťou predĺženia za poplatok.