Financie

Aké benefity sú dnes atraktívne?

Nájsť si prácu, ktorá vás bude napĺňať a baviť, a to ešte za predpokladu, že bude dobre platená so sľubnými benefitmi – to je pre mnohých nemožné prianie, ktoré je nesplniteľné. Lenže nakoniec aj také práce existujú. Najmä po stránke zamestnaneckých výhod došlo v posledných rokoch k veľkému posunu. Poďme sa pozrieť na to, aké sú v súčasnej dobe najatraktívnejšie a tiež najvyhľadávanejšie.

Benefity a ich skupiny

Aj vplyvom toho, ako sa stali benefity zamestnancov atraktívnou záležitosťou a bonusom k výplate, sa začali rozdeľovať na štyri skupiny. Nie všetky sa oplatia pre všetky spoločnosti, niektoré sú aplikovateľné iba pre niekoho. Napriek tomu sú však vyhľadávané.

Napodiv nie sú na výslní len tie, ktoré sa týkajú finančnej odmeny. Atraktívne sú tiež úplne iné, ktoré človeku neprinášajú príspevok do peňaženky, ale mu sľubuje niečo viac.

Služobné auto, občerstvenie na pracovisku aj penzijné pripoistenie

Ak teda pominieme práve finančnú odmenu, spomenieme hŕstku benefitov, ktoré sú pre zamestnancov vysoko atraktívne. Hovoríme napríklad o služobnom aute, tiež občerstvení na pracovisku a ďalej aj penzijnom pripoistení. Síce nehovoríme o práve najvýnosnejšej investícii, na druhú stranu je to istá budúca istota, ktorú mnohí pracovníci milujú predovšetkým.

Ostatne z nedávnych prieskumov vyplýva, že zamestnávatelia týmto reagujú na požiadavky svojich zamestnancov. Aj preto je napokon aktuálna paleta benefitov taká široká.

Benefity a dane

Zamestnávatelia samozrejme najradšej pristupujú k tým benefitom, ktoré si môžu zahrnúť do daní. Ale nie u všetkých je to možné, niektoré benefity sú limitované napríklad nejakou konkrétnou hranicou, cez ktorú sa nemôžu dostať.

Z pohľadu zamestnávateľov sú ďalej atraktívne také benefity, o ktoré sa nielen dajú skrátiť dane, ale aj z ktorých sa neplatí sociálne alebo zdravotné poistenie.