Podnikanie

Aká činnosť dokáže podporiť produktivitu, a navyše prospieva zdraviu?

Aj podnikatelia sa môžu niekedy cítiť, že sú na pokraji svojich síl. Aj oni môžu mať pocit, že nemajú nápady, aj keď ich hlava včera nápady doslova sršala. Našťastie existuje pohyb, ktorý produktivitu podporuje, dokonca daná činnosť podporuje aj zdravie človeka. O akú činnosť ide? 

V dnešnom modernom a rýchlo ubiehajúcim svete len málokto chodí pešo. A to je ten problém. Jazdiť metrom, električkou alebo autobusom vie každý, ale čo treba zájsť do obchodu po svojich vlastných nohách? K tomu už privolia len málokto. Ľudia by si však mali uvedomiť, že sa jedná o skvelú činnosť, ktorá prospieva ich zdravie, navyše sa pri nej aj chudne. Chôdza je tiež to, čo bude človeka spájať napríklad so Stevom Jobsom alebo prípadne s Aristotelom aj so Sigmundom Freudom. Všetci traja menovaní totiž tiež chodili pešo, a to kamkoľvek mohli. 

V súčasnej dobe sa medzi nami nachádza drvivá väčšina ľudí, ktorí miesto chôdza jazdia radšej autom alebo mestskou hromadnou dopravou. Chôdza má ale pozitívny vplyv na produktivitu a kreativitu, preto by chodiť mali najmä podnikatelia a tí, ktorí chôdzu v minulosti moc nedali. 

Chôdza je zdravá a biznisu prospešná 

Chôdza je navyše zdravá, dokáže znížiť krvný tlak a tiež sa podieľa na zníženie hladiny zlého cholesterolu v tele. Okrem toho sa pri chôdzi zlepšuje činnosť pľúc, tiež sa napomáha tráveniu a jedná sa o veľmi účinnú prevenciu proti ochoreniam srdca a ciev. 

A ako sme tiež spomenuli, vďaka podpore ľudskej kreativity a produktivity je chôdza prospešná pre každý biznis. 

S chôdzou máme hneď lepšiu náladu 

Chôdzou sa okrem iného zaoberali aj vedci, ktorí potvrdili, že pri pravidelnej chôdzi máme hneď lepšiu náladu. Podporuje sa navyše nervový systém človeka, ktorý pri sledovaní monitora počítača stagnuje a prestáva registrovať dianie okolo. Aby sme zostali stále pozorní, mali by sme prácu na počítači pretkávať práve s prechádzkami, hoci krátkymi prechádzkami.