Podnikanie

Aj riaditeľa firiem niečo spája. Otázkou je, čo?

Túžite riadiť veľkú spoločnosť? Pripravte sa na to, že aj keď budete chcieť byť akokoľvek výnimočný, nikdy úplne výnimočným nebudete. Je to dané tým, že riaditeľa firiem skrátka niečo spája. To potvrdzuje novinár, ktorý strávil dlhú chvíľu s riaditeľmi firiem. Vyspovedal konkrétne šesť stoviek riaditeľov rôznych spoločností, aby zistil, či sú si podobní alebo či možno uspieť práve na inakosti, na jedinečnosti. Záverom jeho prieskumu je to, že riaditeľa firiem niečo spája. Otázkou však je, čo? 

Keď sa snažíte dostať na samotný vrchol úspešné hory, cesta bude tŕnistá. Avšak môžete sa inšpirovať od svojich konkurentov. Mnohí riaditelia firiem žijú v domnení, že sú originálne, jedineční, že riadi firmu úplne inak ako ktokoľvek iný, lenže opak je pravdou. Riaditeľa firiem niečo spája, a to konkrétne tri veci. 

1) Zvedavosť 

Riaditelia sú skrátka zvedaví, avšak sú zvedaví najmä na súčasný svet, na svet moderných technológií. Možno teda povedať, že sú aplikované zvedaví. Sú rozhodne smart, vlastné chytré technológie, pretože vedia, že ich môžu posunúť a že vďaka nim budú zvládať každodenné povinnosti hravěji a ľahšie. Novinár, ktorý robil prieskum, zistil, že prvou vecou, ktorá riaditeľa firiem spája, je to, že sa zaujímajú o svet a dianie okolo seba. A to je veľmi dôležité, ak chcete vo svete podnikania uspieť. 

2) Komfort majú v nepohodlie 

Ešte nikto neuspel vtedy, ak bol stále uzavretý vo svojej bubline, vo svojej komfortnej zóne. Ľudia sa musia zo svojej komfortnej zóny dostať, len tak môžu uspieť. Inými slovami – riaditelia majú komfort v nepohodlie. Na prvý pohľad je veta trochu odporujúce, avšak nakoniec logická. 

3) Prítomnosť, to je o čo tu beží 

Je síce skvelé plánovať svoju budúcnosť, ale je zároveň potrebné žiť prítomnosťou. Zabúdať na minulosť, nezaoberať sa budúcnosťou, žiť okamihom – aj to spája lídrov veľkých firiem.