Financie

Ako ušetriť aj na pravidelných výdavkoch?

Desí vás, že sa neustále všetko zdražuje? Že neviete, či budete alebo nebudete doplácať na elektrine alebo plynu? Odporúčame si osvojiť niektoré zvyky, vďaka ktorým rapídne ušetríte. Vďaka tomu, že budete šetriť, sa nemusíte báť toho, čo príde potom. Skrátka a dobre budete na dobu mimoriadnych výdavkov pripravení, tým si buďte istí. Ak však šetríte, ale príde vám, že usporíte veľmi málo, odporúčame ušetriť na takzvaných pravidelných výdavkoch. Aj keď si myslíte, že na pravidelných výdavkoch ušetriť nedá, že je to až nemožné, nie je to tak. Vieme, ako na to. 

Šetriť sa dá naozaj všade. Môžete ušetriť na vode, na elektrine, ale tiež na plyne. Rovnako tak je možné ušetriť na pravidelných výdavkoch, ktoré sú síce zaťažujúce, ale platiť ich musíme. Ponúka sa teda otázka, ako na to? 

Najviac domácnosti zaťažujú hypotéky 

Najväčší príťažou pre domácnosti sú rozhodne hypotéky. Hypotéky sú niečo, čo ľudí trápi a čo je najväčším pravidelným príjmom. Ak by sme sa na hypotéky ako na pravidelné platby pozreli z pohľadu expertov, ktorí odlišujú takzvaný index útrat, teda priemer cien, ktoré ľudia bežne utráca za finančné produkty a energie, a index úspor, čo je cenový rozdiel v rovnakých produktoch medzi dodávateľmi, zistili by sme , že index úspor je pri hypotékach ďaleko vyšší, teda na hypotékach by sme mohli prípadne ušetriť io štyridsať percent viac než vlani. 

Žrútom peňazí je tiež elektrina 

Aj na elektrine však ide ušetriť, a to až dvadsať tisíc korún. Ak nebudeme s elektrinou plytvať, môžeme naozaj ušetriť takú sumu. Šetriť s elektrinou by mali hlavne seniori, ktorí bohužiaľ majú najhlbšie do vrecka v prípade elektriny, ale aj plynu. Tí zaplatí v priemere aj päťdesiat tisíc korún ročne, čo je dvojnásobok toho, čo zaplatí bežná rodina s deťmi. Keď začnú s elektrinou šetriť, môžu naozaj výrazne ušetriť a zrazu sa nebudú mať vôbec zle.